یکی از مسائلی که اکثرا زبان آموزان در آن مشکل دارند مسئله مکالمه و ضعف در آن می باشد. بسیاری از زبان آموزان می گویند که خیلی لغت زبان انگلیسی خوانده اند و حفظ کرده اند ، متن های بسیاری خوانده اند و حتی در نوشتن از پس نیازهای خود بر می آیند اما هنوز نمی توانند صحبت کنند. بسیاری از آن ها در کلاس های مختلفی شرکت کرده اند و حتی معلم خصوصی زبان داشته اند اما هنوز قادر نیستند به خوبی صحبت کنند.
 هنگامی که بیشتر از آن ها در مورد تجربیاتشان در رابطه با کلاس های زبان سوال می شود متوجه می شویم که اکثرا با کتاب زبانی که با آن ها کار شده مشکل داشته اند و نمی توانستند ارتباط خوبی با کتاب و متد آن و به دنبال آن با سیستم آموزشی استاد برقرار کنند. مشکل بسیاری از این کتاب های آموزشی تمرکز بیش از حد بر روی گرامر و استفاده از لغات بیش از حد سخت و زیاد می باشد که زبان آموز را به نوعی از یادگیری زده می کند.
اما در کتاب تاپ ناچ تمرکز اصلی بر روی مکالمه می باشد و آموزش لغات و گرامر و شنیدار و خواندن در جهتی است که به قدرت مکالمه زبان آموز کمک کند نه این که سدی در مقابل زبان آموز برای یادگیری باشد.
نکته دیگر در مورد کتاب تاپ ناچ این است که ویرایش دوم این کتاب که حاصل سال 2012 می باشد وارد بازار شده است. این کتاب تقریبا جدیدترین و به روزترین کتاب آموزش زبان انگلیسی در ایران می باشد و شامل اصطلاحات مورد استفاده و به روز و لغات کاربردی حال حاضر کشورهای انگلیسی زبان می باشد و به شیوه ای تدوین شده است که نقص های ویرایش قدیم آن برطرف گردیده و زبان آموز را کاملا به سمت یادگیری با اشتیاق بیشتر سوق می دهد.
در ویرایش جدید کتاب تاپ ناچ بخش جدیدی برای آموزش نوشتار نیز در نظر گرفته شده است و از اصطلاحات به روزتر و مناسب سال 2012 و 2013 استفاده شده است و موضوعات و مطالب آن با رخدادهای حال حاضر جهان همسو گردیده است و مانند بسیاری از کتابهای موجود در بازار از دهها سال قبل سخن نمی گوید.
فیلم آموزشی جذاب و پرکاربرد این کتاب هم بر مزایای آن افزوده و می توان گفت آن را در رده بهترین متدهای آموزشی حال حاضر دنیا قرار داده است.
همچنین این کتاب به علت قابلیت انعطاف پذیری بالایی که دارد ، هم برای کلاس های گروهی و هم برای کلاس خصوصی زبان انگلیسی مناسب می باشد. به علت تدوین هوشمندانه این کتاب ، می توان دوره های آموزشی را به صورت دوره های فشرده تدریس خصوصی و نیمه خصوصی برگزار کرد.
یکی از بهترین کتاب های تقویت مهارتهای شنیداری، کتاب Tactics for Listening از انتشارات Oxford می‌باشد. این کتاب در سه سطح Basic, Developing, Expanding به عنوان supplementary در کنار کتابهای Top Notch کار می شود. این کتاب به گونه ای تنظیم شده که تمام مباحث روزمره زبان انگلیسی را پوشش می دهد. از ویژگی دیگر این کتاب تقویت همزمان مهارت شنیداری و گفتاری شماست و علاوه بر افزایش این دو مهارت، زبان آموز با Stress & Intonation یعنی حفظ آهنگین بودن کلام و تکیه صدا و همچنین Accent یا همان لهجه و طرز قرائت کلمات آشنا خواهد شد. این مجموعه از کتاب ها، دارای سه سطح است که تحت عناوین زیر دسته بندی شده‌اند :
  • Basic Tactics for Listening
  • Developing Tactics for Listening
  • Expanding Tactics for Listening

سری کتابهای Oxford Word Skills یکی از برترین مجموعه های آموزش لغات زبان انگلیسی می باشد که در سه سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته توسط انتشارات آکسفورد منتشر شده است و به عنوان supplementary در کنار کتابهای Top Notch کار می شود. درس ها به گونه ای تنظیم شده است که برای زبان آموز سرگرم کننده باشد. همچنین هر یک از سطوح این مجموعه از 80 درس تنظیم شده است که زبان آموز را از سطح مبتدی تا کاملا پیشرفته هدایت خواهد نمود.